Uzaktan Eğitim Sistemi
Akademik Kurul


BAŞKAN


YUSUF GÜRSOY

Y _gursoy _vesikalik _foto (2)

1960 Divriği doğumlu Yusuf Gürsoy, Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunudur.

Eğitimci ve Eğitim yöneticiliği yapan Gürsoy 1994 -Bilişim Radyo TV Yayıncılık A.Ş kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda bulundu.

TurkMedya ve Çukurova Medya Yönetim Kurulu Danışmanlığı yapan Yusuf Gürsoy, RATEM (Radyo televizyon Yayıncıları Meslek Birliği) kurucusudur ve 7 yıl süre ile başkanlığını yaptı.

Ayrıca, UNESCO Turkiye Milli Komisyonu KİFÇ Komitesi Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı Kurul Üyeliği bulunan Yusuf Gürsoy, RATEM AKADEMİ Başkanlığı yapmaktadır.

Yusuf Gürsoy'un "6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ve Getirdiği Değişiklikler ve Yenilikler"  adlı kitabı bulunmaktadır.

Yusuf Gürsoy, Turkmedya -360, Alem FM ve Lig Radyo Danışmanı olarak çalışmaktadır.

 

AKADEMİK KURUL ÜYELERİ


 

TAHA YÜCEL

Taha -Rtuk

Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği mezunu olan Yücel, Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek Lisans eğitimini tamamlar. Yücel, Başkent Üniversitesi'nde MBA (İşletme Yüksek Lisans) programını da birincilikle bitrir.

Çalışma hayatına TSE'de Radyo-TV Standartları Hazırlık Komisyonu üyesi olarak başlayan Taha Yücel daha sonra RTÜK'te Teknik Denetim Uzmanı olarak çalışır.

TGRT'de Genel Müdür Teknik Yardımcısı olan Yücel bir süre Genel Müdür Vekilliği görevini de yürütür. Taha Yücel 2005 yılından bu yana RTÜK üyesidir.

 

ERKAL FİLİZ

ERKAL FİLİZ

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümlerinden mezun olan Erkal Filiz, 1985'te, TRT'de çalışma hayatına başladı. 1989'da,  INTERSTAR Televizyonu'na geçiş yaparak INTERSTAR ve TELEON Televizyonlarının  verici sistemlerinin, Türkiye genelinde bakım-onarım ve işletmesi ile ilgili çalışmalarında fiilen görev aldı.

1994'te AVRUPA&AMERİKA HOLDİNG' te Verici Sistemleri Departmanı Müdürü olarak çalıştı. 2004'ten itibaren; SHOW TV Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.

2010'dan itibaren, DİGİTÜRK bünyesinde yer alan LİGTV' nin Genel Müdür Yardımcısı sıfatı ile LİGTV, LİGTV 2, LİGTV 3 ve TÜRKMAX GURME kanallarının Teknik işletme yönetimini sürdürmektedir.

 

AHMET HANÇER

Mh _enocta _ahmet _hancer

ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Ahmet Hançer, çalışma hayatına 1994 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu'nda başladı.

1999 yılından başlayarak kurumsal uzaktan eğitim platformu danışman ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Türkiye'de ilk kurumsal sanal eğitim merkezlerini ve sanal sınıflarını projelendiren ve hayata geçiren ekip içinde yer almış, kurumsal bilgi paylaşımı ve eğitim etkinliği konusunda çalışma ve araştırmalar yapmıştır.

Ahmet Hançer halen konusunda Türkiye'nin en yetkin ve ilk firmalarından olan Enocta'da genel müdürlük görevini sürdürmektedir.

 

 Yrd. Doç Dr. NALAN BÜKER

Nalanbuker

Anadolu Üniversitesi  İletişim Bilimleri Fakültesi mezunu olan Büker, Yüksek Lisans derecesini aynı  üniversitenin Sinema Televizyon  bölümünden alır. Nalan Büker, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Sanatta Yeterlilik Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı Bölümünde doktorasını tamamlar.

Birçok TV dizisi, TV programı ve ululararası projelerde danışmanlık yapan Nalan Büker'in yayıncılık alanında birçok yayın ve makalesi bulunuyor.

Nalan Büker, Halen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Sinema TV bölümünde öğretim üyesi.

 

ÇAĞLAYAN AKTAŞ

Çağlayan Aktaş

İnsan Kaynakları Uzmanı olan Aktaş İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlığını Viyena Tıp Fakültesinde alan Çağlayan Aktaş sağlık sektöründe çalışmaktadır.

Çağlayan AkaTAŞ, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisansı yapmış, ayrıca  aldığı "Psikodrama Yöntemi ile Koçluk" ve "Pozitif Psikoterapi" eğitimleri sonrasında bu konularda da birçok eğitim ve seminer çalışmalarında bulunmuştur. Grup Yönetimi, Organizasyon Gelişitirme, Performans Yönetimi, Koçluk ve Liderlik, Kariyer Yönetimi, Yetenek Yönetimi ve Eğitim konularında uzman olan Aktaş, iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.