Uzaktan Eğitim Sistemi
Hakkımızda


RATEM AKADEMİ projesi,İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle 20 Temmuz 2011'de başlamış olup,1 yıl içerisinde hayata geçirilmiştir.2012'de başlayan altyapı çalışmaları 2014'te tamamlanmıştır.

Türkiye'de medya sektöründeki iş gücünün mesleki standartlarının belirlenmesi ve çalışanlarının bu standartlara uygun hale gelebilmesi için AB standartları çerçevesinde bir program oluşturulmuştur.BBC AKADEMİ ile yapılan iş birliğiyle İngiltere ve Türkiye'de toplantılar düzenlenmiş,akabinde karşılıklı bilgi alışverişi yapılmış ve eğitim konuları belirlenmiştir.

Sektöre yönelik yapılan eğitim ihtiyaç analizleri doğrultusunda,profesyonellerin katıldığı çalıştaylar düzenlenmiş,son teknolojiye sahip stüdyo ve sınıflar dizayn edilmiştir.

AB meslek standartlarını temel alarak radyo televizyon alanında ulusal meslek standartlarını belirleyen,açacağı sınavlar sonrası Mesleki Yeterlilik Belgesi verecek RATEM MEYESER ile yakın işbirliği içerisinde nitelikli işgücü yaratmayı amaçlamıştır.

Temel hedefi;medyanın nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak olan RATEM AKADEMİ,teknolojiyi yakından takip eden sürekli eğitimlerle,eğitimi yayıncılığın ayrılmaz bir parçaşı olarak görmektedir.